Sıkça Sorulan Sorular

Neden prefabrik bina yaptırılmalı?

Prefabrik yapılar inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu her alanda ; hızlı, sağlıklı, minumum hata ile üretildiklerinden ve müşterinin isteği doğrultusunda ekonomik ve lüks olarak düşük maliyet te üretile bildikleri için tercih sebebi olmalıdırlar. Unutmayalım ki ülkemiz 1. derecede deprem bölgelerinde bulunmaktadır. Prefabrik ve çelik yapılar depreme 100 yüz dayanıklıdırlar. Avrupada bu sistemler uzun yıllardan beri kullanılmaktadır ve kullanılmaya devam ediyor. Ülkemizde daha önceden ofis ve şantiye binaları olarak bilinen bu binalar depremlerden sonra sadece ofis ve şantiye binası olarak kullanılmaktan ziyade yaz kış yaşanabilir tek kat ve dublex şık ve ekonomik binalar olduğu ortaya çıkmıştır. (Unutmayalım ki insanları deprem değil sağlıksız yapılan binalar öldürür.)

Ne kadar soğuğa ve ne kadar sıcağa dayanıklı, istendiğinde başka yere taşınabilir mi?

Prefabrike hazır yapılar amacına göre geniş ve uzunlukları değişken, istenilen her türlü yerleşim alanına uygulanabilecek şekilde çevre koşuları da dikkate alınarak imal edilmektedir. Prefabrike evler, ses-ısı izolasyonu, yangın ve depreme dayanıklılığı bakımından uluslararası standart ölçülerinde hazırlanır. İsteğe göre değişik seçenekli malzemeler de kullanılır. Özel temel gerekmeden vinç ihtiyacı olmaksızın çevreyi kirletmeden kısa sürede monte edilir..

Prefabrik binaların diğer binalara göre avantajları nelerdir ?

1.Beton binalara göre daha ekonomiktir. 2.İsteğe göre her türlü yerleşim ve kullanım amacına uygulanabilir. 3. Kısa zamanda ,hızlı ve çabuk yapılır. 4. Defalarca sökülüp, istenilen yere montajı yapılabilir. 5.İsteğe göre özel tasarımlar, modern, estetik, yeni projeler üretilebilir. 6.İmalat fabrikalarda yapılıp, montajı kısa sürede yerinde tamamlanıp teslim edilir. 7.Çevreyi kirletmeden, tahribat yapmadan montajı tamamlanır. 8.Vinç gerektirmez, ürünlerimiz hafif prefabrike yapılardır. 9.Özel temel gerektirmez, verilen projeye uygun basit grobeton yeterli olur. 10.Dubleks binalarda demirli radye temel hazırlanması yeterlidir. 11.İsteğe göre değişik seçenekli malzemeler kullanılabilir.

Teslim süreniz nedir?

Onka Prefabrik Yapılarının o anki üretim durumumuza göre 2 gün ile 10 gün arasında imalatı tamamlanır ve sevke hazır hale getirilir. Zemin betonunuzu hazır hale getirdikten ve tarafımıza teslim ettikten sonra da binanın büyüklüğüne bağlı olarak 3-7 günde binanın montajı tamamlanır.

Onka ürünlerinin garantisi var mı? Varsa ne kadar?

Evet, Ürünlerimizin 1 yıl garantisi bulunmaktadır.